top of page

27 Ara Sal

|

Huginvemunin

Anlatımlı Ney - Piyano Düeti

Eyüpcan Açıkpazu, Ney Asrın Can Akalın, Piyano

Kontenjan dolmuştur. İlginiz için teşekkür ederiz.
Diğer etkinlikleri gör
Anlatımlı Ney - Piyano Düeti
Anlatımlı Ney - Piyano Düeti

Saat ve Yer

27 Ara 2022 20:00

Huginvemunin, Kuzguncuk, Tufan Sk. No:11, 34674 Üsküdar/İstanbul, Türkiye

Etkinlik Hakkında

Anlatımlı Ney Piyano Düeti

Eyüpcan Açıkpazu, Ney

Asrın Can Akalın, Piyano

Asrın Can AKALIN

İstanbul’da doğan Akalın, piyano çalışmalarına 2009 yılında başlayıp, 2010 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi T.M. Devlet Konservatuvarı piyano bölümünü kazanarak Doç.Melin Molla ile eğitimine devam etti. 2012 yılında 7. Uluslararası Pera Piyano Festivali yarışması’nda “En iyi Bach Yorumcusu Ödülü’ne değer görüldü. Aynı sene Salzburg Mozarteum Üniversitesi’nde tam burs ile yaz okuluna kabul edildi ve seçmeleri kazanarak W. A.Mozart’ın 12 numaraları piyano konçertosunu seslendirdi. Yurt içi ve yurt dışında katıldığı katıldığı çeşitli ustalık sınıflarında Gülsin Onay, İbrahim Yazıcı, Misha Dacic, Julien Gorus, Ilya Itin, Rolf Plagge, Johann Schmidt, Jean Bernard Pommier, Carlo Mazzoli, Maria Prinz ve Peter Katin gibi isimlerle çalıştı ve konserlerde çalma fırsatı buldu. 2017’nin Eylül ayında Moskova Tchaikovsky Devlet

Konservatuvarı’nı kazanarak Prof. Yury Martynov’un sınıfına kabul edildi. Oradaki eğitiminin yanı sıra çeşitli konser ve

yarışmalarda da yer aldı. İstanbul Teknik Üniversitesi T. M. Devlet Konservatuvarı’nda Prof. Devlet Devrim Öztaş ile

eğitimini tamamladı. Halen Yıldız Teknik Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları bölümünde yüksek lisans eğitimini ve

Adnan Menderes Üniversitesi Devlet Konservatuarı’nda öğretim elemanı görevini sürdürmekte olan Akalın, aktif

sanatsal çalışmalarına yurtiçinde devam etmektedir.

EYÜPCAN AÇIKPAZU

1997 yılında İstanbul’da doğan Eyüpcan Açıkpazu, müziğe küçük yaşlarda babasından piyano dersleri alarak başladı. Ortaokul yıllarında Ney enstrümanıyla tanıştı ve 2011’de İTÜ Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı giriş sınavını kazanarak Çalgı(Ney) bölümüne kabul edildi. Okul yılları boyunca yurtiçi ve yurtdışı birçok etkinlikte Ney icracısı olarak görev aldı. Birçok sanatçıya sahne ve stüdyo çalışmalarında eşlik etti. Dünyaca ünlü sanatçı Sami Yusuf ile birlikte 2020 Expo Dubai ve Concertgebouw’ da(Amsterdam) konserler verdi. 2020 yılında Ney enstrümanının en önemli temsilcilerinden Ercan Irmak ile birlikte Klasik Müzik ve farklı tarz müziklerinin Ney’e adaptasyonu konusunda çalışmalara başladı. İkili aynı yıl Beethoven’in 2 flüt için yazmış olduğu eseri 2 Ney ile yorumlayıp ilk single çalışmalarına imza atmıştır. 2020’de İTÜ’de Lisans eğitimini tamamlayan Eyüpcan Açıkpazu, Ney sazına yeni perspektif ve bakış açısı kazandırmak üzere Türk Müziği’nin yanı sıra klasik müzik, etnik müzik ve caz gibi farklı alanlarda da çalışmalarını sürdürmektedir.

  • Ödemenizi Bankamatik veya kredi kartı ile İyzico sistemi ile yaparak kayıt işlemini tamamlayabilirsiniz.
  • Banka havale yöntemi ile yapılan ödemelerde; ilgili tutar hesaba geçtiği kontrol edildikten sonra, kayıt işleminiz tamamlanacak ve kayıt esnasında belirttiğiniz mail adresinize 2.onay bilgisi gönderilecektir.
  • Ödemesi yapılmayan biletler geçersizdir.

Biletler

  • E.Açıkpazu & A.Can Akalın

    Ödemenizi Bankamatik veya kredi kartı ile Param/PayuTr sistemi ile yaparak kayıt işlemini tamamlayabilirsiniz. Banka havale yöntemi ile yapılan ödemelerde; ilgili tutar hesaba geçtiği kontrol edildikten sonra, kayıt işleminiz tamamlanacak ve kayıt esnasında belirttiğiniz mail adresinize 2.onay bilgisi gönderilecektir. Ödemesi yapılmayan biletler geçersizdir.

    ₺200,00
    Satış bitti

Toplam

₺0,00

Bu Etkinliği Paylaş

bottom of page