top of page

07 Oca Cmt

|

Huginvemunin

Mino Lanzieri ile Master Class

Avangard Caz Gitaristi Mino Lanzieri ile "Master Class" Gitarınız ile bekliyoruz. Gelin, Mino Lanzieri ile caz dilinizi oluşturun...

Kontenjan dolmuştur. İlginiz için teşekkür ederiz.
Diğer etkinlikleri gör
Mino Lanzieri ile Master Class
Mino Lanzieri ile Master Class

Saat ve Yer

07 Oca 2023 15:00 – 16:30

Huginvemunin, Kuzguncuk, Tufan Sk. No:11, 34674 Üsküdar/İstanbul, Türkiye

Etkinlik Hakkında

Etkinlik saati 15:00-16:30 olarak güncellenmiştir.

Avangard Caz Gitaristi 𝙈𝙞𝙣𝙤 𝙇𝙖𝙣𝙯𝙞𝙚𝙧𝙞 𝙞𝙡𝙚 𝙈𝙖𝙨𝙩𝙚𝙧 𝘾𝙡𝙖𝙨𝙨

Gitarist Mino Lanzieri ile Masterclass: “Caz dilinizi oluşturun”

“Mino Lanzieri, farklı boyutlarda araştırma yapan avangard cazcı profiline sahip. Üst düzey bir teknik ve armonik yetkinliğe sahip olan sanatçı, neredeyse bilinçaltından gelen bir çeviklikle enstrümanıyla cazın ifade özgürlüğünde kendi boyutunu bulmayı başarıyor. " (The morning)

İtalyan avangard caz gitaristi Mino Lanzieri, İstanbul’da tek oturumlu, tüm enstrümanlara açık ve doğaçlama yanı sıra kişisel bir yaklaşımı geliştirmeye de yardımcı olacak bir masterclass düzenliyor. Orta ve ileri seviye caz müzisyenlerine yönelik ve 2 saat sürecek Masterclass, işlenen örnek eserlerin okunması ve çalınması, teorik açıklamalar ile desteklenecek.

Mino Lanzieri

Eleştirmenler tarafından İtalyan caz sahnesinin sıra dışı ve üretken gitaristlerinden biri olarak kabul edilen Mino Lanzieri, Reuben Rogers, Gene Jackson, Mike Stern, Jonathan Kreisberg, Ari Hoenig gibi modern caz sahnesinin önemli isimleriyle sahne aldı, 6 tane album yaptı. İtalya’da gitar teknikleri üzerine düzenli dersler veren ve New York ve Boston arasında edindiği deneyimin ardından doğaçlama dilinin çeşitli temel konularını belirli yaklaşımlar yoluyla ele aldığı "Kendi caz dilini inşa et" yöntemini geliştirdi. 

Blues'u serbest cazın ritmine uyarlayan sanatçı, spiritüalizm ve egzotizm yayarken öte yandan Amerikan Bluegrass ve blues dokunuşlarıyla genişletilmiş eserleriyle ses getiriyor. Mino Lanzieri, parmaklar, mızrap ve hibrit gitarı arasındaki müthiş tekniği ile dinleyenleri etkiliyor.

2011'de lider olarak yaptığı ikinci albümü "The Alchemist", Jazz.It Magazine’in yaptığı 2011'in en iyi 100 albüm listesinde yer aldı. 2017'de Reuben Rogers ve Gene Jackson ile yaptığı üçüncü albümü "Endless", sanatçının hem beste hem de icra alanındaki tüm müzik deneyimlerini içeriyor, cazdan başlayarak Country ve Latin müziğine dokunmaya kadar uzanan çeşitli türleri ön plana çıkarıyor. Albüm, farklı ülkelerin "iTunes Top100" listesinde yer alıyor.

Mino Lanzieri

  • Ödemenizi Bankamatik veya kredi kartı ile Param/PayuTr sistemi ile yaparak kayıt işlemini tamamlayabilirsiniz.
  • Banka havale yöntemi ile yapılan ödemelerde;  ilgili tutar hesaba geçtiği kontrol edildikten sonra, kayıt işleminiz tamamlanacak ve kayıt esnasında belirttiğiniz mail adresinize 2.onay bilgisi gönderilecektir. 
  • Ödemesi yapılmayan biletler geçersizdir.

Bu Etkinliği Paylaş

bottom of page