top of page

15 Eki Cmt

|

HuginveMunin

SERGİ - İNCİ ÇOKNEŞELİ "SIFIR NOKTASI"

"Öncesi. Sıfır noktası. Sonrası. İnsan olarak adlandırdığımız canlı ve diğer canlılar yaratıldığı dan itibaren evrenle ve içinde yaşadığı dünya adını verdiğimiz gezegenle bir savaş halindedir. Buna doğaya karşı var olma mücadelesi de diyebiliriz.

SERGİ - İNCİ ÇOKNEŞELİ "SIFIR NOKTASI"
SERGİ - İNCİ ÇOKNEŞELİ "SIFIR NOKTASI"

Saat ve Yer

15 Eki 2022 17:00 – 12 Kas 2022 18:00

HuginveMunin, Kuzguncuk, Tufan Sk. No:11, 34674 Üsküdar/İstanbul, Türkiye

Etkinlik Hakkında

İNCİ ÇOKNEŞELİ "SIFIR NOKTASI" 

AÇILIŞ: 15 Ekim 2022 Cumartesi Saat 17:00-20:00 

Sergi;

15 Ekim 2022 - 12 Kasım 2022 tarihleri arasında açıktır.

Ziyaret Saatleri  11:00 - 18:00

Pazar-Pazartesi kapalı.

 "Öncesi. Sıfır noktası. Sonrası. İnsan olarak adlandırdığımız canlı ve diğer canlılar yaratıldığı dan itibaren evrenle ve içinde yaşadığı dünya adını verdiğimiz gezegenle bir savaş halindedir. Buna doğaya karşı var olma mücadelesi de diyebiliriz. Oysa evrende ve evrene bağlı olarak yaşadığımız gezegende bir düzen vardır. Nedenler ve sonuçlar bu düzen içinde işler. Evren ve doğa hep bir eleme sistemi uygular. Başlangıç gelişme ve yükselişi sıfır öncesi. Yozlaşma bozulma ve Yok oluşu sıfır noktası yeni bir oluşumu ise sıfır sonrası olarak değerlendirebiliriz. Ben bu döngüyü medeniyetler üzerinden araştırıp 7000 yıl öncesinin bereketli Mezopotamya toprakları üzerinde yaşamış insanların bıraktığı tablet yazılarından esinlenerek bir hikaye kitabı ve Resim çalışmalarımı ortaya çıkardım.  

İNCİ ÇOKNEŞELİ

Mimar Sinan Universitesi Güzel Sanatlar Fakültesi resim bölümünden mezun oldu. Uygulamalı ders olarak 2 sene litografi (taş baskı) okudu. Mezun olduktan sonra resim ve litografi çalışmaları yanı sıra özgün baskı tekniklerini geliştirerek çinko gravür, linolyum baskı ve ahşap baskı üzerine çalışmalar yaptı. 2010 - 2011 yıllan arasında Macaristan'ın Debrecen şehrinde çalışmalarına devam ettikten sonra İstanbul'a dönen sanatçı 2017 yılından beri İzmir'de yaşamaktadır. Kişisel ve karma sergilerinin yanı sıra bienal, trienal, kongre katılımları olup, sergilenen, kataloğa ve müzeye seçilen çalışmaları vardır. Ayrıca uluslararası exlibris üyesi olup Uluslararası Exlibris Sanatçıları adlı kitapta yer almıştır. Sanatçının özel (kişisel) koleksiyonlarda olduğu gibi kurumsal koleksiyonlarda da işleri bulunmaktadır.

https://www.instagram.com/incicokneseli/

Bu Etkinliği Paylaş

bottom of page