top of page

01 Şub Çar

|

Huginvemunin

Serkan Yılmaz "Gitar Resitali"

Uzun yıllardır Arjantin'de yaşayan besteci ve gitarist Serkan Yılmaz, Türk Müziği düzenlemeleri, Arjantin Folklorik Müziği ve kendi bestelerinden oluşan bir repertuar sunuyor.

Kontenjan dolmuştur. İlginiz için teşekkür ederiz.
Diğer etkinlikleri gör
Serkan Yılmaz "Gitar Resitali"
Serkan Yılmaz "Gitar Resitali"

Saat ve Yer

01 Şub 2023 20:00

Huginvemunin, Kuzguncuk, Tufan Sk. No:11, 34674 Üsküdar/İstanbul, Türkiye

Etkinlik Hakkında

𝑺𝒆𝒓𝒌𝒂𝒏 𝒀ı𝒍𝒎𝒂𝒛 "𝑮𝒊𝒕𝒂𝒓 𝑹𝒆𝒔𝒊𝒕𝒂𝒍𝒊"

Uzun yıllardır Arjantin'de yaşayan besteci ve gitarist Serkan Yılmaz,

Türk Müziği düzenlemeleri, Arjantin Folklorik Müziği  ve kendi bestelerinden oluşan bir repertuar sunuyor.

SERKAN YILMAZ, BESTECİ & GİTARİST

Arjantin’de yaşayan Türk besteci, 6, 7 ve 10 telli gitarist ve aranjör Serkan Yılmaz, besteciliği yanısıra çok ekspresif ve müzikal bir yorumcudur. Gitarla ilk teması 20 yaşındayken gerçekleşmiş ve hemen iki yıl sonra Istanbul, Ankara, Ordu ve Adana’daki uluslararası gitar festivallerinde kendi eserlerini sundu. 2004 yılında Arjantin'e yerleşti.

Serkan’ın kendine has bir etiket yarattığı müziğinde Caz, Klasik Müzik, Latin Amerika Folklorik Müziği, Modern, Etnik ve Türk müziklerinden etkiler gözlemlenebilir. Bazen gitarın alışılagelmiş kullanımından çıkarak, kendine özgü melodi çizgileri, kontrpuan ve perkütif arayışlarıyla gitarda çok geniş bir tını yelpazesine ulaşmayı başarıyor. Aynı zamanda doğaçlama sanatının tutkunlarındandır.

Latin Amerika’da kendi müziğini Arjantin’in hemen hemen tamamında, Brezilya’nın São Paulo, Curitiba ve Rio de Janeiro şehirlerinde, Şili’de Santiago, Valparaiso ve Viña del Mar şehirlerinde, Uruguay’ın başkenti Montevideo’da, Bolivya ́ nın başkenti La Paz ́ da gerçekleştirdiği sayısız konserlerde sundu. Bugüne kadar Arjantin’in dünyaca prestij sahibi olan “Guitarras del Mundo” adlı gitar festivalinin aralıksız onüç edisyonuna davet edildi. En önemli caz festivallerinden biri olan “Festival Buenos Aires Jazz” a iki defa davet edildi (2013 ve 2015). Hikaru Iwakawa ile kurduğu düet ile 2015 haziran ayında Japonya ́ nın 10 değişik kentinde 13 konserden oluşan bir konser turnesi gerçekleştirdi (Tokio, Kyoto, Osaka, Nagoya, Gifu, Hirosaki, Yamagata, Okayama, Konosu, Chigasaki). Arjantin’in sayılı müzik şirketlerinden biri olan “EPSA music” ile iki, üçü bağımsız ve diğeri de “Luces de Madrugada” adlı Japon müzik şirketi ile olmak üzere bugüne kadar sadece kendi müziğini içeren ve büyük yankı uyandıran altı cd çalışmasına imzasını atmıştır: "Paisajes de Infancia" (Çocukluktan Manzaralar, 2008), "Descalzo" (Yalınayak, 2010), "Mago" ("Sihirbaz", Bosphorus dúo ile, 2013), "Amalgama" ( Hikaru Iwakawa ile düet, Japonya - 2015), "Suite Galactica" (Galaktik süit, 2019), "Anatolian music for guitar" (Gitar için Türk Müziği düzenlemerleri, 2019).

Bir çok eserinin notaları “EPSA publishing” adlı yayınevi tarafından yayımlanmıştır. Bu albümlerden iki tanesi "Club del Disco" adlı önemli müzik kriterleri tarafından “Ayın CD ́ si” seçilmiştir.

Bugüne kadar yaptığı yüzlerce konserde dünyaca önemli müzisyenlerle sahneyi paylaştı. Şu an Arjantin’de öğretim görevlisi olup beste ve konser çalışmalarına devam etmektedir.

İnstagram

Web

  • Ödemenizi Bankamatik veya kredi kartı ile Param/PayuTr sistemi ile yaparak kayıt işlemini tamamlayabilirsiniz.
  • Banka havale yöntemi ile yapılan ödemelerde;  ilgili tutar hesaba geçtiği kontrol edildikten sonra, kayıt işleminiz tamamlanacak ve kayıt esnasında belirttiğiniz mail adresinize 2.onay bilgisi gönderilecektir.
  • Ödemesi yapılmayan biletler geçersizdir

Biletler

  • Serkan Yılmaz "Gitar Resitali"

    Ödemenizi Bankamatik veya kredi kartı ile Param/PayuTr sistemi ile yaparak kayıt işlemini tamamlayabilirsiniz. Banka havale yöntemi ile yapılan ödemelerde; ilgili tutar hesaba geçtiği kontrol edildikten sonra, kayıt işleminiz tamamlanacak ve kayıt esnasında belirttiğiniz mail adresinize 2.onay bilgisi gönderilecektir. Ödemesi yapılmayan biletler geçersizdir.

    ₺250,00
    Satış bitti

Toplam

₺0,00

Bu Etkinliği Paylaş

bottom of page