top of page

17 Ara Cmt

|

Huginvemunin

Anlatımlı, Eğlenceli Çocuk Konseri

MÜZİK NASIL DİNLENİR? İki müzisyen ve eğitmenden oluşan TULPAR DUO, farklı yaş grupları için hazırladıkları birbirinden farklı repertuvarlarla sizi klasik müziğin şifrelerini birlikte çözmeye davet ediyor. Yaş aralığı 7-15. Ayşin Pelin Kiremitçi, Obua Burcu Durukan, Piyano

Kontenjan dolmuştur. İlginiz için teşekkür ederiz.
Diğer etkinlikleri gör
Anlatımlı, Eğlenceli Çocuk Konseri
Anlatımlı, Eğlenceli Çocuk Konseri

Saat ve Yer

17 Ara 2022 12:00 – 13:00

Huginvemunin, Kuzguncuk, Tufan Sk. No:11, 34674 Üsküdar/İstanbul, Türkiye

Etkinlik Hakkında

Anlatımlı, eğlenceli Çocuk Konseri

İki müzisyen ve eğitmenden oluşan TULPAR DUO, farklı yaş grupları için hazırladıkları birbirinden farklı repertuvarlarla sizi klasik müziğin şifrelerini birlikte çözmeye davet ediyor. Özellikle Klasik Batı Müziği, çok katmanlı yapısıyla sürekli keşiflere açık ve dinleyenin sadece duyuları aracılığıyla değil, bilgisi ölçüsünde de zevk aldığı bir Klasik müzik dünyasına yolculuk, aslında bizim müziğimizin vazgeçilmez enstrümanlarından olan, ancak batıda geçirdiği değişim nedeniyle belki de halkımız tarafından en az bilinen enstrüman olan "Obua" nın keşfiyle başlıyor. Yaklaşık 1 saat süren bu bilgilendirici, interaktif ve keyifli programın içeriği şöyle:

MÜZİK NASIL DİNLENİR?

 • Obua'yı Yakından Tanıyalım
 • Klasik Müzik Gerçekten Sıkıcı mıdır?
 • Opera Hakkında Bilmediğimiz Ne Kaldı?
 • Bilinmeyen Sahne Sırları
 • Müziğin İçinde Saklı Cümleler Var
 • Masallardaki Müzik
 • Senin Müziğin

Dr. Öğr. Üyesi Ayşin Kiremitçi, 

İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı'nda Yaşar Acar'ın öğrencisi olarak obuaya başladı ve müzik bölümünü birincilikle bitirerek, Türk Eğitim Vakfı'ndan aldığı burs ile İsviçre'deki Basel Musik Akademie'de Omar Zoboli ile Konzertreife (konsertist) Diplom programını dereceyle bitirdi. Avrupa'nın çeşitli kentlerinde solo, oda müziği ve orkestra kurslarına katıldı. İngiltere, Yunanistan, İtalya, Bulgaristan, Fransa, Almanya, İsviçre, Hong Kong, Avusturya, Slovenya gibi ülkelerde oda müziği, solo ve orkestra konserlerine katıldı. 2002 yılında Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası'nda (BİFO) obua sanatçısı olarak çalışmaya başlayan Kiremitçi, Sanatta Yeterlik çalışmalarını da tamamlayarak Dr. Öğr. Üyesi ünvanını aldı. BIFO ile Londra Royal Albert Hall'da katıldığı konserde İngiliz basınında adından övgüyle söz edilen sanatçı farklı projelere imza atmakta ve Barok ve Modern Obua çalışmalarına çeşitli platformlarda devam etmektedir. 

Halen akademik çalışmalarını İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvar'ında sürdürmekte ve BIFO konserlerine devam etmektedir.

Burcu Durukan

Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı Piyano Bölümü' nden mezun oldu. Viyana Müzik ve Gösteri Sanatları Üniversitesi' nde `Elementer Müzik Pedagojisi` eğitimi aldı. Yanı sıra konser piyanisti Antoinette van Zabner ile piyanoda repertuar çalışmaları yaptı. Türkiye' de caz piyanisti Nilüfer Verdi ile caz armonisi ve caz piyano alanlarında çalıştı. İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Kompozisyon Anasanat Dalı Yüksek Lisans programında' nda besteci Mete Sakpınar'ın öğrencisi oldu. Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi' nde öğretim görevlisi olarak kulak eğitimi, teori, analiz, armoni ve enstrüman pedagojisi dersleri verdi. Alanında İstanbul ve Viyana'da çeşitli okullarda piyano ve müzik eğitmeni olarak çalıştı, konserler verdi, ustalık sınıflarına katıldı. Besteleri yurt içi ve yurt dışında seslendirildi. Alanında bir kitap çevirisi bulunmaktadır.

 • Ödemenizi Bankamatik veya kredi kartı ile İyzico sistemi ile yaparak kayıt işlemini tamamlayabilirsiniz.
 • Banka havale yöntemi ile yapılan ödemelerde; ilgili tutar hesaba geçtiği kontrol edildikten sonra, kayıt işleminiz tamamlanacak ve kayıt esnasında belirttiğiniz mail adresinize 2.onay bilgisi gönderilecektir.
 • Ödemesi yapılmayan biletler geçersizdir.

Biletler

 • Anlatımlı,Eğlenceli Çocuk Kons

  Ödemenizi Bankamatik veya kredi kartı ile İyzico sistemi ile yaparak kayıt işlemini tamamlayabilirsiniz. Banka havale yöntemi ile yapılan ödemelerde; ilgili tutar hesaba geçtiği kontrol edildikten sonra, kayıt işleminiz tamamlanacak ve kayıt esnasında belirttiğiniz mail adresinize 2.onay bilgisi gönderilecektir. Ödemesi yapılmayan biletler geçersizdir.

  ₺100,00
  Satış bitti

Toplam

₺0,00

Bu Etkinliği Paylaş

bottom of page