top of page

28 Haz Sal

|

Huginvemunin

BURCU SOYSEV - FÜGEN YİĞİTGİL

Küçük oda müziği konserinde, Soprano Burcu Soysev’den, piyanist Fügen Yiğitgil eşliğinde seslendireceği aryalar dinleyeceğiz. Kendinizi opera dünyasına bırakın ve Puccini, Bellini ve Mascagni gibi ünlü bestecilerin keyfini Soprano Burcu Soysev ve piyanist Fügen Yiğitgil tınılarında çıkarın.

İlginiz için teşekkür ederiz.
Diğer etkinlikleri gör
BURCU SOYSEV - FÜGEN YİĞİTGİL
BURCU SOYSEV - FÜGEN YİĞİTGİL

Saat ve Yer

28 Haz 2022 20:00

Huginvemunin, Kuzguncuk, Tufan Sk. No:11, 34674 Üsküdar/İstanbul, Türkiye

Etkinlik Hakkında

Küçük oda müziği konserinde, Soprano Burcu Soysev’den, piyanist Fügen Yiğitgil eşliğinde seslendireceği aryalar dinleyeceğiz. Küçük ama şirin bir konserin samimi ortamında, kendinizi opera dünyasına bırakın ve Puccini, Bellini ve Mascagni gibi ünlü bestecilerin keyfini soprano Burcu Soysev ve piyanist Fügen Yiğitgil tınılarında çıkarın.

Ayrıca konserden sonra Kuzguncuk’ta romantik bir yürüyüşün keyfini çıkarabilirsiniz.

Program Yapımcılarının, Cazkolik ve Açık radyo programcıları da olan Nazlı Toprak ve Leyla Diana Gücük.

BURCU SOYSEV 

Halen İstanbul Devlet Operasında soprano olarak görev yapmakta olan Burcu Soysev, 2002 yılında birincilikle girdiği Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi'nden sınıf atlayarak, üç yılda Opera-Şan Ana Sanat Dalı birincisi ve Müzik Fakültesi ikincisi olarak mezun oldu. Yüksek Lisans ve Doktora eğitimini de aynı üniversitede tamamlayan sanatçı, şan hayatı boyunca Gülşen Kocaay, Keriman Davran, Nilgün Akkerman, Suna Korat, Pekin Kırgız, Oylun Erdayı ve Eralp Kıyıcı ile çalıştı.

2013 tarihinde Opera Şarkıcılığı dalında 'Doçent' ünvanı alan Burcu Soysev, ayrıca konuk eğitmen olarak Haliç Üniversitesi'nde sahne sanatları doçenti unvanıyla şan eğitmenliği yapmaktadır.

FÜGEN YİĞİTGİL

Müzik öğrenimini İzmir Devlet Konservatuvarı’nda  ve Ankara Devlet Konservatuvarının Piyano Yüksek Bölümü’nde Mithat Fenmen'in öğrencisi olarak tamamladı.

Yurt dışı ve yurtiçinde pek çok yerli ve yabancı sanatçıyla konserler verdi. Sanatçı halen İstanbul Devlet Opera ve Balesinde Korrepetitör, Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğünde  Baş Korrepetitör olarak görevini sürdürmekte olup aynı zamanda Haliç Üniversitesi Devlet Konservatuarında Opera bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaktadır.

Biletler

  • Küçük Oda Konserleri - ARYALAR

    Ödemenizi Bankamatik veya kredi kartı ile İyzico sistemi ile yaparak kayıt işlemini tamamlayabilirsiniz. Banka havale yöntemi ile yapılan ödemelerde; ilgili tutar hesaba geçtiği kontrol edildikten sonra, kayıt işleminiz tamamlanacak ve kayıt esnasında belirttiğiniz mail adresinize 2.onay bilgisi gönderilecektir. Ödemesi yapılmayan biletler geçersizdir.

    ₺180,00
    Satış bitti

Toplam

₺0,00

Bu Etkinliği Paylaş

bottom of page