top of page

30 Oca Paz

|

Huginvemunin Kültür ve Sanat Platformu

CAMUS SİSYPHUS MİTİNDE NASIL BİR İNSAN GÖRDÜ?

SORU2 FELSEFE ATÖLYESİ’NDE TARTIŞMAYA AÇILIYOR

CAMUS SİSYPHUS MİTİNDE NASIL BİR İNSAN GÖRDÜ?
CAMUS SİSYPHUS MİTİNDE NASIL BİR İNSAN GÖRDÜ?

Saat ve Yer

30 Oca 2022 14:00

Huginvemunin Kültür ve Sanat Platformu, Kuzguncuk, Tufan Sk. No:11, 34674 Üsküdar/İstanbul, Türkiye

Etkinlik Hakkında

Bir düşünce arttırım platformu olarak bir araya gelen Soru2 Felsefe Grubu, atölye dizilerine “Camus Sisyphus Mitinde Nasıl bir İnsan Gördü?” başlıklı çalışmasıyla başlıyor. 30 Ocak 2022 Pazar Günü, Hugin&Munin Kültür ve Sanat Paylaşım Platformu’nda gerçekleşecek atölye çalışmasında, modern insanın trajedisi, Homeros’un Sisyphus mitine Camus’nun getirdiği farklı yorum bağlamında ele alınıyor.

Toplumsal emek birikimine bir katkı olmak üzere felsefe konusunda çalışmalar yapan Soru2 Felsefe Grubu, her ay farklı bir kavram veya söylemi Hugin&Munin Kültür ve Sanat Paylaşım Platformu Felsefe Atölyesinde irdeleyecek.

Soru2 Felsefe Grubu, bilgiyi paylaşmak ve kavramsal düzeyde derinleştirmek amacını güden, yaşamda deneyimlediklerimizi, nelerin bize acı verdiğini, nelerin mutsuz edip nelerin umutlandırdığını, yani kendi yaşanmışlıklarımızın izini felsefe metinlerinde süren bir grup olarak, 2017 yılında kuruldu.

Uzun yıllardır felsefe çalışmaları yapan Soru2 Felsefe Grubu’ndan Günhan Kürkçüoğlu, Reşat Erünsal ve Tolga Kürkçüoğlu,atölye çalışmalarında, “Ben kimim? Nereden geldim, Nereye gidiyorum?” sorularını tekrar masaya yatırıyor.

Yaşanmışlıklarımızı ve insanlaşmak için kullanabildiğimiz olanakları tartışmaya açan Soru2; bu atölye çalışmalarında, katılımcıları; insanın kendisiyle, doğayla ve toplumla olan ilişkisini sorgulamaya davet ediyor.

Mitin bağlamının felsefe ile yeniden kurulması, Etkin bir fail konumundaki insanın, olgu ve olaylar karşısında sergilediği intihar, teslimiyet, mücadele edimleri, ‘’Başka bir dünya mümkün! (mü?), Eğer mümkünse, nasıl mümkün? soruları ve ‘’Geleceği tekrar kurabilmek, ancak, verili bir geçmiş ve öğretilmiş bir gelecek gömleğini üzerimizden çıkarınca olanaklı hale gelebilir” söylemi ele alınacak.

Etkinlik Kuralları:

* Etkinlik alanına girişte Hes Kodu kontrolü yapılacaktır.

* Aşı kartı veya en geç 48 saat öncesinden yapılmış PCR test

sonucunuzu yanınızda bulundurmanız gerekmektedir.

* Aşı Kartı veya PCR sonucu olmayan misafirlerimiz etkinlik

alanına kabul edilemeyecek ve ücret iadesi yapılmayacaktır.

C0VID-19 HAKKINDA BİLGİLENDİRME

Biletler

  • CAMUS-SİSYPHUS MİTİ

    CAMUS SİSYPHUS MİTİNDE NASIL BİR İNSAN GÖRDÜ? SORU2 FELSEFE ATÖLYESİ’NDE TARTIŞMAYA AÇILIYOR

    ₺0,00
    Tükendi

Bu etkinlik için biletler tükendi

Bu Etkinliği Paylaş

bottom of page