top of page

19 Tem Sal

|

Huginvemunin

ÇELLO İLE CAZ GÜLŞAH EROL Çello / KAAN BIYIKOĞLU Piyano

Gülşah Erol'un kendi besteleri dışında, popüler jazz eserlerini, dünya müziklerini ve klasik batı müziğinde yer edinmiş önemli bestecilerin eserlerini "Cello ile Jazz" konsepti adı altında yeni bir renk ve farklı bir tını ile yeniden yorumluyor.

Biletler tükenmiştir. İlginiz için teşekkür ederiz.
Diğer etkinlikleri gör
ÇELLO İLE CAZ GÜLŞAH EROL Çello / KAAN BIYIKOĞLU Piyano
ÇELLO İLE CAZ GÜLŞAH EROL Çello / KAAN BIYIKOĞLU Piyano

Saat ve Yer

19 Tem 2022 20:00

Huginvemunin, Kuzguncuk, Tufan Sk. No:11, 34674 Üsküdar/İstanbul, Türkiye

Etkinlik Hakkında

Gülşah Erol – Viyolonsel Menuhin Müzik Akademisi, Zürih Konservatuarı, Tibor Varga Müzik Akademisi, Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı, Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuarı ve Bahçeşehir Üniversitesi gibi kurumlardan eğitim alan Gülşah Erol gibi bir sanatçı ABD ve Avrupa sathında dahi az sayıda olan caz keman ve çellocuları arasında bizim için bir şans. Ayrıca, sadece icracı olarak değil, besteci ve proje üretici olarak katkısı yaratıcı çabasının genişlemesini, belli bir çevrenin içinde kalmamasını da sağlıyor, repertuvarımızı ve algımızı genişletiyor.

 Gülşah Erol'un arşesi zaman zaman acımasız bir lirizme kayıyor.

Gülşah Erol, sahip olduğu farklı enstrumanist stili, yorumculuğu ve besteciliği ile Türkiye'de ve Avrupa'da çeşitli müzik tarzlarına sahip müzisyen ve gruplarla birlikte birçok konser ve albüm kayıtlarının yanısıra sınırlarını genişletip akustik ve elektrik enstruman icracıları, besteciler ile beraber doğaçlama veya bestelenmiş eserler üzerinde çalışmaktadır ve aynı zamanda solo konserler, tiyatro, sinema filmi, video art ve dans gibi alanlarda müzisyenliği ve besteciliği ile yer almaktadır.

Kaan Bıyıkoğlu - Piyano

Türkiye’nin önemli caz piyanistlerinden oldugu kadar klasik müzikte de önemli bir yere sahip. Beethoven'dan etnik caza her tür müzigi yorumlayan nadir müzisyenlerimizden...

Caz müziği ile Ankara Fen Lisesinde öğrenci olduğu yıllarda ilgilenen Kaan Bıyıkoğlu ODTÜ'de lisans ve yüksek lisans öğrenimi sırasında Prof. Semra Kartal ile piyano çalıştı ve bir yandan da Tuna Ötenel, Yıldız İbrahimova, Yahya Dai ve Kürşat And gibi Türk cazının önde gelen isimleriyle sahne aldı. “J.S. Bach Stilinde Koral Armonizasyonu İçin Bir Markov Modeli” başlıklı teziyle ODTÜ Enformatik Enstitüsünde yüksek lisansını tamamladı. Aynı dönemde Başkent Üniversitesi Devlet Konservatuvarında Mehmet Okonşar'ın öğrencisi olarak klasik piyano alanında yüksek lisans yaptı. 2006 yılında caz çalışmaları için Hollanda'ya taşındı ve Rotterdam Konservatuvarında Kris Goessens ve Rob van Bavel ile caz piyano ve armoni, Ilja Reijngoud ile kompozisyon ve orkestrasyon çalıştı. Barry Harris, Charlie Haden, Peter Erskine, Jason Moran, Miguel Zenon, Antonio Farao, Baptiste Trotignon, Luis Perdomo, Dado Morani ve Misha Alperin'in atölyelerine katıldı. Hollanda, Belçika ve Almanya'da çeşitli festival, konser, radyo ve televizyon yayınları ve albüm kayıtlarında yer aldı. 2013 yılında Türkiye'ye dönen Kaan Bıyıkoğlu 2013-2015 yılları arasında Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı Caz Anasanat Dalında piyano ve armoni dersleri verdi. 2015 yılından itibaren müzik yaşamına İstanbul’da devam etmektedir.

  • Ödemenizi Bankamatik veya kredi kartı ile İyzico sistemi ile yaparak kayıt işlemini tamamlayabilirsiniz.
  • Banka havale yöntemi ile yapılan ödemelerde; ilgili tutar hesaba geçtiği kontrol edildikten sonra, kayıt işleminiz tamamlanacak ve kayıt esnasında belirttiğiniz mail adresinize 2.onay bilgisi gönderilecektir.
  • Ödemesi yapılmayan biletler geçersizdir.

Biletler

  • GÜLŞAH EROL ve KAAN BIYIKOĞLU

    Ödemenizi Bankamatik veya kredi kartı ile İyzico sistemi ile yaparak kayıt işlemini tamamlayabilirsiniz. Banka havale yöntemi ile yapılan ödemelerde; ilgili tutar hesaba geçtiği kontrol edildikten sonra, kayıt işleminiz tamamlanacak ve kayıt esnasında belirttiğiniz mail adresinize 2.onay bilgisi gönderilecektir. Ödemesi yapılmayan biletler geçersizdir.

    ₺180,00
    Satış bitti

Toplam

₺0,00

Bu Etkinliği Paylaş

bottom of page