top of page

04 Ekim Sal

|

Huginvemunin

HALİT TURGAY&AYŞEGÜL KOCA - BÜYÜLÜ TINILAR

FLÜT-GİTAR

Biletler tükenmiştir. İlginiz için teşekkür ederiz.
Diğer etkinlikleri gör
HALİT TURGAY&AYŞEGÜL KOCA - BÜYÜLÜ TINILAR
HALİT TURGAY&AYŞEGÜL KOCA - BÜYÜLÜ TINILAR

Saat ve Yer

04 Eki 2022 20:00

Huginvemunin, Kuzguncuk, Tufan Sk. No:11, 34674 Üsküdar/İstanbul, Türkiye

Bu Etkinlik Hakkında

Program:

T. Albinoni  Adagio

-Francesco Molino Nocturne No. 2

-Heitor Villa-Lobos  Bachianas Brasileiras No. 5 Aria (Cantalina)

-Béla Bartok Romen Halk Danslari

-J. Ibert Entr’acte

-Astor Piazzolla Histoire du Tango

Halit TURGAY (Flüt)

Flütist-Besteci olarak ulusal ve uluslararası alanda kazandığı ödüllerle büyük bir geleneğin temsilcisi olan Turgay müzik eğitimine 1977 yılında İstanbul Belediye Konservatuvarı’nda başladı. 1990 yılında Londra Kraliyet Müzik Akademisi’ne sınavsız kabul edilen sanatçı eğitimine İngiliz Kültür Heyeti’nin verdiği burs ile William Bennett’in öğrencisi olarak İngiltere’de devam etti. Müzik türü gözetmeksizin yorumladığı ve bestelediği Ege Fısıltıları, Halikarnas Trio, Troia, Mersin ve Muğla Flüt Konçertoları, Akdeniz Rapsodidi’nin de içinde bulunduğu pek çok eseriyle Amerika Birleşik Devletleri, İngiltere, Almanya, Fransa gibi ülkelerde farkındalık yaratan Turgay çalışmalarına yurt içinde ve yurt dışında devam etmektedir.  

https://www.instagram.com/halitturgayofficial/

Ayşegül KOCA (Gitar)

2006 yılında Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi gitar bölümünün lise kısmından Kürşad Terci ve Kağan Korad ile çalışarak mezun olan Koca, üçüncü sınıfına kabul edildiği Hollanda Maastricht Konservatuvarı’nda Carlo Marchione ile çalıçtı. Aniello Desiderio ile Koblenz Gitar Akademisini’ndeki çalışmaları sonucunda 2010 yılında bu kurumdan ”Artist ve Solist” diplomalarını alarak mezun oldu. 2013-2015 yılları arası Avustuya’da Graz Müzik ve Görsel Sanatlar Üniversitesi’nde Paolo Pegoraro ile çalıştı.

”Eduard Pamfil Genç Gitaristler Yarışması”nda birincilik ödülü ve jüri özel ödülü, ”Ulusal İstanbul Mavi Martı Gitar Yarışması”nda birincilik ödülü, ”Ulusal İnönü Üniversitesi Klasik Gitar Yarışması”nda ikincilik ödülü, İspanya’da “José Tomas Klasik Gitar Yarışması”nda birincilik ödülü, İtalya’da ”Enrico Mercatali Genç Gitaristler Yarışması”nda ikincilik ödülü ve halk ödülüne layık görüldü. Pek çok ülkede konser ve ustalık dersi verdi. Yarışmalarda jüri üyeliği yaptı. Resitallerinin yanı sıra yurt içi ve yurt dışında çeşitli orkestralar eşliğinde solist olarak konserler verdi. Rodrigo’nun iki gitar için Madrigal konçertosunu seslendiren ilk Türk gitarist oldu.

2016 yılında Orkestra Akademik Başkent eşliğinde seslendirdiği konçertonun kaydı 2018’de albüm olarak yayımlandı. 2016 yılında Benito Juarez Oaxaca Özerk Üniversitesi’nden (UABJO) aldığı davet üzerine Meksika’ya giderek Güzel Sanatlar Fakültesi Gitar Bölümü’nde eğitim verdi. 2017 yılında Türkiye’ye tekrar dönüş yapan Ayşegül Koca, 2019 yılı itibari ile akademik çalışmalarını Ankara Müzik ve Güzel Sanatlar Üniversitesi’nde sürdürmektedir.

 https://www.instagram.com/ayseguitar/

  • Ödemenizi Bankamatik veya kredi kartı ile İyzico sistemi ile yaparak kayıt işlemini tamamlayabilirsiniz.
  • Banka havale yöntemi ile yapılan ödemelerde; ilgili tutar hesaba geçtiği kontrol edildikten sonra, kayıt işleminiz tamamlanacak ve kayıt esnasında belirttiğiniz mail adresinize 2.onay bilgisi gönderilecektir.
  • Ödemesi yapılmayan biletler geçersizdir.

Biletler

  • HALİT TURGAY & AYŞEGÜL KOCA

    Ödemenizi Bankamatik veya kredi kartı ile İyzico sistemi ile yaparak kayıt işlemini tamamlayabilirsiniz. Banka havale yöntemi ile yapılan ödemelerde; ilgili tutar hesaba geçtiği kontrol edildikten sonra, kayıt işleminiz tamamlanacak ve kayıt esnasında belirttiğiniz mail adresinize 2.onay bilgisi gönderilecektir. Ödemesi yapılmayan biletler geçersizdir.

    ₺200,00

Toplam

₺0,00

Bu Etkinliği Paylaş

bottom of page