top of page

06 Eyl Sal

|

Huginvemunin

İLKİN DENİZ ile Mandolinin Hikayesi

Dopdolu bir içerikle dinleyicisi ile buluşacak olan Küçük Oda Konserleri’mizi, 6 Eylül Salı akşamı, İlkin Deniz'in 'Mandolinin Tarihi' söyleşili dinletisi ile açıyoruz.

Biletler tükenmiştir. İlginiz için teşekkür ederiz.
Diğer etkinlikleri gör
İLKİN DENİZ ile Mandolinin Hikayesi
İLKİN DENİZ ile Mandolinin Hikayesi

Saat ve Yer

06 Eyl 2022 20:00

Huginvemunin, Kuzguncuk, Tufan Sk. No:11, 34674 Üsküdar/İstanbul, Türkiye

Etkinlik Hakkında

Sunum'lar eşliğinde mandolinin gelişimini anlatırken, dönemlerin müziklerinden klasik, Bluegrass ve napolitenlerden örnekler dinleyebileceksiniz. Bol bilgili, dinletili ve soru cevaplı geçecek olan bu etkinlikten keyif alacağınızı umuyor ve kaçırmamanızı öneriyoruz.

İlkin Deniz ile 1800’lerden günümüze Mandolinin Öyküsü

Amerika’da yaşayan ve pandemi sonrası mandolinini yeniden gün yüzüne çıkakartıp projeleştiren, ilkin Deniz ilk sunumunu Mayıs ayında Amerika’da yapmaya başlamış. Ardından Türkiye‘de Kadıköy Müze Gazhane, Adalar Müzesi’nde, Gökçeada, Ege ve Akdenizde 14 kez yaptı.

6 Eylül’de HuginveMunin’de gerçekleşecek olan mandolinin öyküsünü anlatacak olan İlkin Deniz’i kendi cümleleriyle tanıyalım.

"1961 Sürmene, Trabzon’da doğdum, baba memleketi Çaykara’dan Adapazarı’na 1968 de taşındık, mandolinim vardı Adapazarı’na geldiğimizde. İlkokulda mandolin, ortaokulda akordeon, lise 1 de cümbüş marka akustik gitarım oldu. Lise 2 den itibaren bas gitar çalmaya başladım,

İsminin yanında “ caz “ geçen nerdeyse bütün müzisyenlerle çalma fırsatım oldu Türkiye’de. Bunlara İsmet Sıral, Emin Fındıkoğlu, Neşet Rusçan, Nükhet Ruacan ve Erol Pekcan da dahil.

1993 de ilk albümüm Jazz Bank kaset olarak çıktı, sanırım bu Türkiye’de çıkan ilk pop caz albümü.

Eşim Gül ile birlikte 1995’te Amerika’nın Florida eyaletine taşındık.

Burda da caz çalmaya devam ettim.

2008 de Old School ve 2009 da Good Fellas adlı iki caz albümü çıkardım Amerika’da. 2006 da Erkan Oğur ve Turgut Alp Bekoğlu ile Telvin albümünü çıkardık, bir çok festivalde çaldık ve çalmaya devam ediyoruz.

Akın Eldes‘in 3 albümünü yaptık, Pinhâni’nin bir albümünü Akın Eldes ve Turgut Alp Bekoğlu ile çaldık.

En son Erkan Oğur ve Derya Türkan ile Dokunmak isimli albümü yaptık.

Pandemi olunca bunu bir fırsata çevirip elli yıl sonra tekrar mandolin aldım ve çalmaya başladım. Bundan bir proje yaptım ve şimdi bunu icra ediyorum, “ mandolinin hikayesi “ sunum-dinleti projemin geliriyle de, her sunumdan sonra ihtiyacı olan müzik meraklısı çocuklara mandolin alıyorum. “

Söyleşili dinleti, mandolinin gelişimi, ilk halleri, ilk kullanıldığı müzik türlerinden örnekler ile ki bunlar klasik, bluegrass ve napolitan şarkılar olup, sunum eşliğinde anlatılmakta.

Sunumun ana noktası Bluegrass müziği, çünkü günümüzde mandolinin kullanıldığı en yaygın ve popüler müzigin bu olduğunu vurgulayan Deniz, konser bölümüne geçtikten sonra, sunumunu mandolin ve müzik hakkında soru cevap ve sohbet ile tamamlanyor.

Etkinlik süresi takribi 1.45-2.00 saat sürmektedir.

  • Ödemenizi Bankamatik veya kredi kartı ile İyzico sistemi ile yaparak kayıt işlemini tamamlayabilirsiniz.
  • Banka havale yöntemi ile yapılan ödemelerde; ilgili tutar hesaba geçtiği kontrol edildikten sonra, kayıt işleminiz tamamlanacak ve kayıt esnasında belirttiğiniz mail adresinize 2.onay bilgisi gönderilecektir.
  • Ödemesi yapılmayan biletler geçersizdir.

Biletler

  • İLKİN DENİZ ile

    Ödemenizi Bankamatik veya kredi kartı ile İyzico sistemi ile yaparak kayıt işlemini tamamlayabilirsiniz. Banka havale yöntemi ile yapılan ödemelerde; ilgili tutar hesaba geçtiği kontrol edildikten sonra, kayıt işleminiz tamamlanacak ve kayıt esnasında belirttiğiniz mail adresinize 2.onay bilgisi gönderilecektir. Ödemesi yapılmayan biletler geçersizdir.

    ₺260,00
    Satış bitti

Toplam

₺0,00

Bu Etkinliği Paylaş

bottom of page