top of page

21 May Cmt

|

Huginvemunin

KENDİMİZİ AKORD EDİYORUZ

“Müzik bize doğuştan verilmiş bir hediyedir. Bunu hissetmeye elimizi kalbimize koyarak başlayabiliriz.” Asena Akan

Biletler tükenmiştir. İlginiz için teşekkür ederiz.
Diğer etkinlikleri gör
KENDİMİZİ AKORD EDİYORUZ
KENDİMİZİ AKORD EDİYORUZ

Saat ve Yer

21 May 2022 13:30 – 15:30

Huginvemunin, Kuzguncuk, Tufan Sk. No:11, 34674 Üsküdar/İstanbul, Türkiye

Etkinlik Hakkında

KENDİMİZİ AKORD EDİYORUZ

Hepimiz farklı nitelikleri ve potansiyelleri olan özgün birer enstrüman olarak dünyaya geliriz. Bedensel/zihinsel farklılıklar; sosyal/çevresel koşullar; duygusal kırılmalar, travmalar hatta günlük yaşamdaki pek çok deneyim, duygu, düşünce, beden sağlığımızı; işlevselliğimizi yani yaşam kalitemizi olumsuz etkileyebilir. Buna müziğin diliyle bir tür "akord bozulması" diyebiliriz.

Sağlıklı ve faydalı olabilmek için bağışıklığı, moral ve yaşama sevincini yüksek tutmak; belirsizlik ve değişimlere uyumlanmak yani kendini "akord" etmeyi öğrenmek çok önemli ve müzik bu yönde bilinen en eski ve güçlü araç.

Katılımcılar, bağ kurma & iletişim, duygularını ifade etme, potansiyellerini ortaya koyma, yaratıcılıklarını etkinleştirme konularında yeni bir bakış açısı edinirken; bir enstrüman olarak kendilerini yeniden tanıyıp “bedensel-ruhsal denge kurma’ yönünde farkındalık kazanacaklar.

Çalışma Alanları

Bağ Kurma, İletişim & Müzik

Sağlıklı iletişimin ilk adımı 'bağ kurma'dır. Katılımcılara, kendileriyle (yani kendi enstrümanlarıyla) ve diğerleriyle bağ kurma ve iletişim yollarını keşfedebilecekleri bir deneyim sunulacak.

Duygular & Müzik

Müzik yoluyla sözel olarak dile dökülemeyenleri anlatmaya, kendinin ve diğerlerinin duygularını anlamaya, empati geliştirmeye dönük uygulamalar yapılacak.

Potansiyeller & Müzik

Katılımcılara; güçlü ve geliştirmeye açık yönleriyle potansiyellerinin farkına varmaları, “yapamam, edemem” ifadelerinden uzaklaşarak yaşamlarında yeni hedefler belirlemeleri yönünde bakış açısı sunulacak.

Yaratıcılık & Müzik

Katılımcılara müzik metaforundan hareketle, yeni ve beklenmedik durumlara yönelik spontan ve yaratıcı yaklaşımlar geliştirmede ‘ilham’ olabilecek yaklaşımlar sunulacak.

*   Atölye herkese açıktır. Katılım için müzik bilgisi, becerisi, yeteneği gerekmemektedir.

** Atölye öncesi herhangi bir hazırlık gerekmemektedir.

Biletler

  • KENDİMİZİ AKORD EDİYORUZ

    Ödemenizi Bankamatik veya kredi kartı ile İyzico sistemi ile yaparak kayıt işlemini tamamlayabilirsiniz. Banka havale yöntemi ile yapılan ödemelerde; ilgili tutar hesaba geçtiği kontrol edildikten sonra, kayıt işleminiz tamamlanacak ve kayıt esnasında belirttiğiniz mail adresinize 2.onay bilgisi gönderilecektir. Ödemesi yapılmayan biletler geçersizdir.

    ₺170,00
    Satış bitti

Toplam

₺0,00

Bu Etkinliği Paylaş

bottom of page