top of page

04 Kas Cmt

|

Huginvemunin

Mehmet Refik Kaya-Rebabi

Mehmet Refik Kaya Rebabi ile Müzikli söyleşi

Kontenjan dolmuştur. İlginiz için teşekkür ederiz.
Diğer etkinlikleri gör
Mehmet Refik Kaya-Rebabi
Mehmet Refik Kaya-Rebabi

Saat ve Yer

04 Kas 2023 20:00

Huginvemunin, Kuzguncuk, Tufan Sk. No:11, 34674 Üsküdar/İstanbul, Türkiye

Etkinlik Hakkında

HuginveMunin'de 4 Kasım cumartesi...

𝗠𝗘𝗛𝗠𝗘𝗧 𝗥𝗘𝗙𝗜̇𝗞 𝗞𝗔𝗬𝗔-𝗥𝗘𝗕𝗔𝗕𝗜̇ ile Müzikli söyleşi

𝐌𝐞𝐡𝐦𝐞𝐭 𝐑𝐞𝐟𝐢𝐤 𝐊𝐚𝐲𝐚 : Makine teknisyenliği eğitimi aldı, DGSA Heykel Bölümü’nü bitirdi, uzun yıllar ut yapımcısı babasına çıraklık yaptı. Mehmet Refik Kaya’nın hayatını 1986’da, 29 yaşındaki gördüğü rüya değiştirdi. O güne kadar rastlamadığı, dinlemediği rebab çalıyordu rüyasında. Sesine aşık oldu. Türk Müziği’nin 1000 yaşındaki bu unutulmuş çalgısının peşine düştü. Sekiz yılda gönlündeki rebabı yaptı, adını Refik-i Rebab koydu. Bir de yüksek lisans tezi yazdı üzerine. Ardından rebabını alıp, dört arkadaşı eşliğinde çağlar, ülkeler, kültürler arasında uzun bir yolculuğa çıktı. Orta Asya’dan İngiltere’ye, Erken Rönesans’dan bugüne uzandı. Yaşadıklarını, şimdi Kalan Müzik’in yayımladığı Ruhnüvaz (Ruha Dokunmak) adlı albümüyle müzik dostlarına aktarıyor.

❗️Sınırlı kontenjan nedeniyle web sitesinden kayıt olunmasını önemle rica ederiz❗️

🗓️ 4 Kasım Cumartesi

⏰ 20:00

📍 Kuzguncuk, Tufan sokak No:11 Üsküdar

https://www.instagram.com/rebabirefik/

#sanatbirleştirir #huginvemunin #kuzguncuk #üsküdar #kültürsanat #sedefantay #nazlıtoprak #sohbet #leyladianagücük #soylesi #etkinlik #konser #caz #jazz #müzik #klasik #güncelsanat #sergi #sanat #dinleti #küçükodakonserleri #odakonserleri #mehmetrefikkaya #rebabi @müziklisöylesi  #istanbuletkinlik #istanbullife

  • Ödemenizi Bankamatik veya kredi kartı ile Param/PayuTr sistemi ile yaparak kayıt işlemini tamamlayabilirsiniz.
  • Banka havale yöntemi ile yapılan ödemelerde;  ilgili tutar hesaba geçtiği kontrol edildikten sonra, kayıt işleminiz tamamlanacak ve kayıt esnasında belirttiğiniz mail adresinize, ekte biletleriniz ödendi olarak 2.onay bilgisi gönderilecektir. 
  • Ödemesi yapılmayan biletler geçersizdir.

Biletler

  • Mehmet Refik Kaya-Rebabi

    1-Ödemenizi Bankamatik veya kredi kartı ile Param/PayuTr sistemi ile yaparak kayıt işlemini tamamlayabilirsiniz. 2-Banka havale yöntemi ile yapılan ödemelerde; ilgili tutar hesaba geçtiği kontrol edildikten sonra, kayıt işleminiz tamamlanacak ve kayıt esnasında belirttiğiniz mail adresinize, ekte biletleriniz ödendi olarak 2.onay bilgisi gönderilecektir. 3-Ödemesi yapılmayan biletler geçersizdir.

    ₺200,00
    Vergi: KDV dahil

Toplam

₺0,00

Bu Etkinliği Paylaş

bottom of page