top of page

03 May Cum

|

Huginvemunin

Müzik Sosyolojisi Atölyesi | Tek Gün

Kaçıranlar için Prof.Dr. Orhan Tekelioğlu ile Müzik Sosyolojisi Atölyesi tekrar Huginvemunin'de...

Kontenjan dolmuştur. İlginiz için teşekkür ederiz.
Diğer etkinlikleri gör
Müzik Sosyolojisi Atölyesi | Tek Gün
Müzik Sosyolojisi Atölyesi | Tek Gün

Saat ve Yer

03 May 2024 18:00 – 20:00

Huginvemunin, Kuzguncuk, Tufan Sk. No:11, 34674 Üsküdar/İstanbul, Türkiye

Etkinlik Hakkında

HuginveMunin'de Prof.Dr.Orhan Tekelioğlu ile Müzikle Hayat, Müzikli Toplum: Müzik Sosyolojisi atölyesi başlıyor.

𝗠ü𝘇𝗶𝗸𝗹𝗲 𝗛𝗮𝘆𝗮𝘁, 𝗠ü𝘇𝗶𝗸𝗹𝗶 𝗧𝗼𝗽𝗹𝘂𝗺: 𝗠ü𝘇𝗶𝗸 𝗦𝗼𝘀𝘆𝗼𝗹𝗼𝗷𝗶𝘀𝗶𝗻𝗲 𝗚𝗶𝗿𝗶𝘀̧

Müziği olmayan bir toplum olmadığı gibi toplumu olmayan “insan” da yoktur. Hayatta kalmak için zorunlu olarak yapılması gerekenlerin dışında, her toplumun kendine özgü, kimliğiyle örtüşen ve bugün “sanat” diye tanımladığımız simgesel ürünleri, üretimleri, pratikleri de vardır. En yalınından karmaşığına her toplumda şiir, dans ve müzik vardır ve bu bir tesadüf asla değildir; aksine, bir birlikte kalabilme, yaşayabilme, kimlik oluşturabilme pratiğidir.

Müzik sözkonusu olduğunda, bu işi yapmaya soyunan, görev edinen insanlar, tarihin her döneminde “müzisyen” olarak adlandırılmamıştır, bazen ruhanî bir önder olarak“şaman”, bazen halkın dertlerini anlatan bir “ozan”, bazen protesto eden bir “muhalif”, bazen kitleleri uyutan bir “ajan”, çoğunlukla sadece “eğlendiren” bir toplumsal figür olarak tanımlanmıştır. İşte Müzik Sosyolojisi, “komşu” disiplinlerin (Sanat Tarihi, Sosyal Tarih, Antropoloji, Etnomüzikoloji vb.) de yardımıyla, müzik ve müzisyenliğin toplumsal temellerini anlamak için perspektifler geliştirir.

Kuramsal içerik ancak müzik örnekleriyle anlam kazanabileceğinden, atölyenin her bir bölümünde müzikler varsa videolarıyla beraber sunulacak, katılımcılarla beraber tartışılacaktır.

Haftada bir Cuma günleri saat 18:00-20:00 arası olmak üzere,  26 Nisan Cuma başlayacak olan program 8 Hafta sürecek ve  14 Haziran Cuma tamamlanacaktır.

PROGRAM TARİH VE SAATLERİ

 • Saat 18:00-20:00 
 • 26 Nisan 2024 Cuma
 • 3, 10, 17, 24, 31 Mayıs  2024 Cuma
 • 7, 14 Haziran 2024 Cuma

PROGRAM ÜCRETİ : 550,00.-TL/Tek gün/18:00-20:00

Prof.Dr.Orhan Tekelioğlu

Son yıllarda daha çok kültürel çalışmalar alanına odaklanan Prof. Dr. Orhan Tekelioğlu Doktorasını Michel Foucault ve sosyolojik özne ilişkisine ilişkin yazdığı tezle 1991 Yılında tamamlamıştır. Norveç’teki eğitimini tamamladıktan sonra 1991 yılında Türkiye’ye dönen ve Bilkent Üniversitesinde çalışmaya başlayan Dr. Tekelioğlu, 2004 Yılından sonra başka üniversitelerde kariyerine devam etmiş ve 2019 Yılında emekli olmuştur. 

Şu anda, Koç ve Bilkent Üniversitelerinde yarı-zamanlı olarak, müzik ve edebiyat sosyolojisine dair dersler vermeye devam etmektedir. 

Türkiye kültür siyasetleri, popüler müzik tarihi ve edebiyat sosyolojisine ilişkin çeşitli yayınlarının yanısıra uzunca bir süredir Norveççeden Türkçeye şiir çevirileri de yapmaktadır.

 • Ödemenizi Bankamatik veya kredi kartı ile Param/PayuTr sistemi ile yaparak kayıt işlemini tamamlayabilirsiniz.
 • IBAN hesabına ödeme yapıyorsanız açıklama kısmına mutlaka adınızı,  soyadınızı ve etkinlik/atölye adını yazmanız gerekmektedir. 
 • Ödemenin  hesaba geçtiği kontrol edildikten sonra, kayıt işleminiz tamamlanacak ve kayıt esnasında belirttiğiniz mail adresinize 2.onay bilgisi gönderilecektir. 
 • PARAM VE PAYTR ile ödeme yapıyorsanız, işlem sonucunda kayıt  işleminiz otomatik tamamlanacaktır.
 • Ödemesi yapılmayan kayıtlar/biletler geçersizdir.
 • Etkinliğe katılamıyorsanız ücret iadesi için etkinlik tarihinden 24 saat,  çoklu tarihli atölyelerde ilk atölye tarihinden 3  iş günü öncesinde  0216 334 44 00 numarasından, info@huginvemunin.co bize bildirim yapmanız gerekmektedir. Atölye  başlangıç tarihinden 3 iş günü öncesine kadar  bildirim yapılmadığı takdirde ücret iadesi yapılmayacaktır.
 • Firmamız yeterli katılım sağlanmadığı takdirde etkinliği iptal/erteleme 
 •  hakkını saklı tutar.

Biletler

 • Müzik Sos. Atölyesi | Tek gün

  1- Ödeme yöntemleri; bankamatik/kredi kartı ile Param/PayuTr sistemi veya iban hesabına eft/havale. 2- Etkinliğe katılamıyorsanız ücret iadesi için etkinlik tarihinden 24 saat, çoklu tarihli atölyelerde ilk atölye tarihinden 3  iş günü öncesinde 0216 334 44 00 numarasından, info@huginvemunin.com mail adresinden veya www.huginvemunin.com web sayfasından bize bildirim yapmanız gerekmektedir. 3- Firmamız yeterli katılım sağlanmadığı takdirde etkinliği iptal/erteleme   hakkını saklı tutar.

  ₺550,00
  Vergi: KDV dahil
  Satış bitti

Toplam

₺0,00

Bu Etkinliği Paylaş

bottom of page