top of page

21 Haz Sal

|

Huginvemunin

NAĞME YARKIN-BURAK MALÇOK-MURAT YERDEN

Hugin ve Munin’de Avrupa’dan Asya’ya bir yolculuk basliyor. Küçük Oda Konserleri’mizin ilkini, kendi alanlarında usta üç isimle açıyoruz. İstanbul kemençesi ile Nağme Yarkın, neyzen Burak Malçok, lavta ve gitarda Murat Yerden.

Biletler tükenmiştir. İlginiz için teşekkür ederiz.
Diğer etkinlikleri gör
NAĞME YARKIN-BURAK MALÇOK-MURAT YERDEN
NAĞME YARKIN-BURAK MALÇOK-MURAT YERDEN

Saat ve Yer

21 Haz 2022 20:00

Huginvemunin, Kuzguncuk, Tufan Sk. No:11, 34674 Üsküdar/İstanbul, Türkiye

Etkinlik Hakkında

HuginveMunin’de Avrupa’dan Asya’ya bir yolculuk başliyor... 

Küçük Oda Konserleri’mizin ilkini, kendi alanlarında usta üç isimle açıyoruz. Serinin ilk dinletisi, İstanbul kemençesi ile Nağme Yarkın, neyde Burak Malçok ve lavta ile gitarda Murat Yerden ile "Geçmişten Günümüze İstanbul Şarkıları“ konseri ile gerçekleşecek. 

Geçmişten günümüze İstanbul Müziklerini dinleyecek ve enstrumanlar hakkında bilgi sahibi olabileceksiniz.

Program Yapımcılarının, Cazkolik ve Açık radyo programcıları da olan Nazlı Toprak ve Leyla Diana Gücük.

Nağme Yarkın

Klasik kemençe sanatçısı, besteci ve akademisyen. 

“Geleneksel  Türk müziği enstrümanlarının konçertino kullanımlarıyla, “konçerto  grosso türünde eser çalışması” konulu doktora tezini ise 2019 yılında  tamamladı. İcracı ve besteci olarak Anadolu müziği ile caz müziği  birleştiren çalışmaları ile tanınmıştır. Kardeşi Baturay Yarkın ile  2017 yılında kurduğu piyano ve İstanbul kemençesi ikilisi ile hem Türk  müziğinin aralık ve ritimlerini hem caz ve klasik batı müziğinin  tınılarını kullandıkları müzik projeleri gerçekleştirmiştir. Mayis  ayinda *Özgürlük Zeybegi *teklisini çıkarttı. 

Burak Malçok

Ruhundan ruh üflemeye çalışan ve Ney’i ile nefes alan biridir.

Dini musikimizin yegâne çalgılarından biri olan Ney’in; özünden gelen gücüyle, geniş yelpazesini de hissettirmeye çalışır.

Malçok, İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuarı (TMDK) ndan mezun oldu. Şuan Müzik alanında Doktorasına devam eden Burak Malçok, İstanbul Üniversitesi’nde görevlidir. 2016 yılında çıkardığı Saklı Nefes albümü World Music Charts Europe da yüksek sıralarda yer aldı. 2007 UNESCO Hz.Mevlana yılında Uluslararası Neyzenler Buluşmasında sahne alan Malçok, yurtiçi ve yurtdışı birçok festivalde de yer almıştır.

Murat Yerden

İstanbul kemençesi yapımcısı ve müzisyen.

Ankara  üniversitesi iletişim fakültesinden 2008 yılında mezun oldu. Ardından İstanbul’a gelip Fikret Karakaya ile birlikte kemençe yapmaya başladı.  2011 yılında “Retrobüs” isimli topluluğu kurup yurt içinde ve Avrupa’da  bir çok konser verdi. Son 2 yıldır bu grupla aktif sahne  çalışmalarını sonlandırıp yalnızca enstrüman yapımına odaklandı.  Halen  Kadıköy’deki atölyesinde İstanbul kemençesini geleneksel yöntemlerle  yapmaya dikkat ederek önemli icracılara çözüm sunmaya devam ediyor. Bu projede gitar ve lavta ile İstanbul müziği seslendirecek.

Biletler

  • Küçük Oda Konserleri

    Ödemenizi Bankamatik veya kredi kartı ile İyzico sistemi ile yaparak kayıt işlemini tamamlayabilirsiniz. Banka havale yöntemi ile yapılan ödemelerde; ilgili tutar hesaba geçtiği kontrol edildikten sonra, kayıt işleminiz tamamlanacak ve kayıt esnasında belirttiğiniz mail adresinize 2.onay bilgisi gönderilecektir. Ödemesi yapılmayan biletler geçersizdir.

    ₺180,00
    Satış bitti

Toplam

₺0,00

Bu Etkinliği Paylaş

bottom of page