top of page

09 Kas Çar

|

Huginvemunin

SELEN GÜLÜN-APOSTOLOS SİDERİS

Çarşamba Cazı'nda, piyano ve vokalde, Selen Gülün; Kontrbas'ta Apostolos Sideris birlikte doyulma bir performans sergileyecekler.

Kontenjan dolmuştur. İlginiz için teşekkür ederiz.
Diğer etkinlikleri gör
SELEN GÜLÜN-APOSTOLOS SİDERİS
SELEN GÜLÜN-APOSTOLOS SİDERİS

Saat ve Yer

09 Kas 2022 20:00

Huginvemunin, Kuzguncuk, Tufan Sk. No:11, 34674 Üsküdar/İstanbul, Türkiye

Etkinlik Hakkında

SELEN GÜLÜN  http://selengulun.com/

Piyanist, besteci ve şarkıcı Selen Gülün’ün, özellikle 2015’ten bu yana Japonya yoğunluklu uluslararası platformlarda değişik müzisyenlerle gerçekleştirmekte olduğu duo konserlerin bir yansıması bir süredir birlikte çaldığı kontrbasçı ve besteci Apostolos Sideris ile birlikte Hugin ve Munin sahnesinde olacak.  Müzisyenlerin adeta derin bir sohbet içindeymişçesine kendilerini müzik dilinde özgürce ve uyum içinde ifade edebildiği ikili performanslar, Selen Gülün’ün Tokyo’da Many Faces (iKi Müzik, 2019) albümünü canlı kaydedip yayınlamasına da vesile olmuştu.

APOSTOLOS SİDERİS https://www.apostolossideris.com/

1978 yılında Atina, Yunanistan’da doğdu ve klasik flüt üzerine ilk müzik eğitimini de burada aldı. 15 yaşında elektrik bassa geçerek caz müziğe çekilmeye başladı.

1997’de Boston’a taşınarak çalışmalarını Berklee College of Music’de sürdürdü. Burada Ron Mahdi ve John Lockwood gibi önde gelen hocalar ile kontrbas çalışma şansını yakaladı.

Lisans derecesini tamamladıktan ve Boston’da 1 yıl serbest olarak çalıştıktan sonra, City College of New York’ta bas virtüözü John Patitucci ile eğitimini sürdürmek için New York’a taşındı. Apostolos, New York’a taşındıktan sonra gitaristler Lionel Loueke ve Rez Abbasi, saksofonist Seamus Blake ve piyanist Leo Genovese gibi birçok önemli caz sanatçısı ile birlikte çalıştı. Aynı zamanda, Apostolos’un farklı dünya müziği türlerine olan ilgisi gitgide arttı; Kuzey Amerika ve Doğu Akdeniz müzik gelenekleri ile ilgili daha fazla bilgi edindi. Bu alanda, diğer birçoklarının yanında Lübnanlı Ziad Rahbani, Yunanlı ECM sanatçısı Savina Yannatou, Ermeni-Amerikalı udi ve besteci Ara Dinkjian ile sahne aldı.

2013’te Merkez üssü olarak İstanbul’a yerleşti ve burada 'Mesel' isimli dünya müziği grubunun eş kurucularından olarak Anadolu ve Orta Doğu ezgilerine şansı yakaladı.

Şu anda ‘Σummation’ isimli projesi ile hem besteleri hem de doğaçlama yaklaşımı ile dünya-caz anlayışını sergilemeye odaklanıyor. Grubun ilk albümü 1 Ekim 2019’da İspanyol Freshsound Newtalent etiketi ile piyasaya çıktı.

22 Eylül 2022'de, 'Hane', Apostolos'un ikinci albüm, yeni komposisyonlar ve improvizasyonlar la, çıktı.

  • Ödemenizi Bankamatik veya kredi kartı ile İyzico sistemi ile yaparak kayıt işlemini tamamlayabilirsiniz.
  • Banka havale yöntemi ile yapılan ödemelerde; ilgili tutar hesaba geçtiği kontrol edildikten sonra, kayıt işleminiz tamamlanacak ve kayıt esnasında belirttiğiniz mail adresinize 2.onay bilgisi gönderilecektir.
  • Ödemesi yapılmayan biletler geçersizdir.

Biletler

  • SELEN GÜLÜN-APOSTOLOS SİDERİS

    Ödemenizi Bankamatik veya kredi kartı ile İyzico sistemi ile yaparak kayıt işlemini tamamlayabilirsiniz. Banka havale yöntemi ile yapılan ödemelerde; ilgili tutar hesaba geçtiği kontrol edildikten sonra, kayıt işleminiz tamamlanacak ve kayıt esnasında belirttiğiniz mail adresinize 2.onay bilgisi gönderilecektir. Ödemesi yapılmayan biletler geçersizdir.

    ₺200,00
    Satış bitti

Toplam

₺0,00

Bu Etkinliği Paylaş

bottom of page