top of page

22 Eyl Per

|

Üsküdar

SERGİ - KAOTİK KARALAMALAR “CAZ SERİSİ”

Ressam MEHMET ARİF ÖLMEZ’in resimlerinden “Caz Serisi” sergisi HuginveMunin’de sanatseverlerle buluşuyor.

SERGİ - KAOTİK KARALAMALAR “CAZ SERİSİ”
SERGİ - KAOTİK KARALAMALAR “CAZ SERİSİ”

Saat ve Yer

22 Eyl 2022 17:00 – 12 Eki 2022 18:00

Üsküdar, Kuzguncuk, Tufan Sk. No:11, 34674 Üsküdar/İstanbul, Türkiye

Etkinlik Hakkında

KAOTİK KARALAMALAR “CAZ SERİSİ”  Ressam MEHMET ARİF ÖLMEZ’in resimlerinden “Caz Serisi” sergisi HuginveMunin’de sanatseverlerle buluşuyor. 

Sanatçı resimlerini şu şekilde anlatıyor:

Her sanat dalında sanatçının yaşamı, duygu yoğunluğu olarak, eserlerine yansımıştır. Caz’da bu durumu fazlasıyla görmekteyiz. Hele ki doğaçlamanın yer aldığı parçalarda duygu aktarımı zirveye çıkar. ”Caz Serisi' sergisinde, caz müzisyenlerinin hayat hikayelerinden yola çıkarak yaptığım tasvirleri görebilirsiniz. Serginin merkezinde iki konu sahası var. Sanatçının yaşamı ve bunu eserlerine yansıtması. Bunlarla birlikte eserlerin içinde caz tarihine ve ilerleme serüvenine değinen metaforlar kullandım.  

HuginveMunin Kültür ve Sanat Platformumuzda, farklı disiplinleri bir araya getirmek üzere KÜÇÜKODA“MIX” bağlamında da değerlendirilecek olan bu sergiyi ağırlamaktan gurur duyuyoruz ve ressamlar kadar Caz severlerinde Sergiyi kaçırmamalarını öneriyoruz.  

KAOTİK KARALAMALAR “CAZ SERİSİ” Sergisi

 22 Eylül – 12 Ekim 2022 

Ziyaret saatleri 11:00 - 18:00

Pazar-Pazartesi galerimiz kapalıdır. 

Mehmet Arif Ölmez, 

1983 yılında İstanbul'da doğmuştur. Abant İzzet Baysal Üniversitesi, Güzel Sanatlar Fakültesi mezunu olan ressam, hayal ürünü metaforları hikayeleştirdiği kompozisyonları ile çizim serüvenine atölyesinde devam etmektedir.

https://www.instagram.com/kaotik_karalamalar/

Bu Etkinliği Paylaş

bottom of page