top of page

20 Eyl Sal

|

Huginvemunin

TOLGAHAN ÇOĞULU - Mikrotonal Gitar Lecture Performance

Tolgahan Çoğulu, “Mikrotonal Gitar” başlıklı müzikli söyleşisinde tasarladığı mikrotonal gitarların hikayesini, mikrotonal gitar tarihini ve farklı ses sistemlerini anlatıyor ve Aşık Veysel’den ve Anadolu’dan örnekleri canlı çalıyor.

Biletler tükenmiştir. İlginiz için teşekkür ederiz.
Diğer etkinlikleri gör
TOLGAHAN ÇOĞULU - Mikrotonal Gitar Lecture Performance
TOLGAHAN ÇOĞULU - Mikrotonal Gitar Lecture Performance

Saat ve Yer

20 Eyl 2022 20:00

Huginvemunin, Kuzguncuk, Tufan Sk. No:11, 34674 Üsküdar/İstanbul, Türkiye

Etkinlik Hakkında

TOLGAHAN ÇOĞULU

Yüksek Lisans ve doktorasını İstanbul Teknik Üniversitesi Dr. Erol Üçer Müzik İleri Araştırmalar Merkezi (MİAM)’da tamamladı. ‘Bağlama Tekniklerinin Klasik Gitar İcrasına Uyarlanması’ başlıklı doktora tezi 2011 yılında Almanya’da VDM Publishing tarafından yayınlandı. 2008 yılında ‘Ayarlanabilir Mikrotonal Gitar’ı tasarladı. 2020 yılında oğlu Atlas Çoğulu ve Ruşen Can Acet ile Lego Mikrotonal Gitar’ı, 2021’de Selçuk Keser ile Otomatik Mikrotonal Gitar’ı tasarladı. 2012 yılında Atlas adını verdiği CD, Kalan Müzik tarafından basıldı. 

Mikrotonal gitar için 40’tan fazla besteci eser yazdı. Mikrotonal gitar ile 36 ülkede konser ve seminer verdi. 2013 yılında Doçent, 2019 yılında Profesör oldu. 2014 yılında Georgia Tech Üniversitesi’nin düzenlediği ‘Guthman Müzik Enstrumanları Yarışması’nda birincilik ödülü, 2014 yılında Andante Dergisi 5. Donizetti Klasik Müzik Ödülleri’nde “Özel Ödül”, 2019 yılında 26. İstanbul Caz Festivali Turne Destek Ödülü ve 2020 yılında ‘Guthman Müzik Enstrumanları Yarışması’nda Seyirci Ödülü’nü aldı. 2015 yılı Haziran ayında Sinan Cem Eroğlu ile kurdukları Mikrotonal Gitar Duo’nun CD’si Kalan Müzik tarafından yayınlandı. 

2014 yılında İTÜ’de dünyanın ilk mikrotonal gitar bölümünü kurdu. 2016 senesinde bir sene boyunca Bristol Üniversitesi’nde ‘Mikrotonal Gitarda Tarihsel Akort Sistemleri’ başlıklı araştırma konusuna çalıştı ve seminerler verdi. 2015-2017 yılları arasında Würzburg Müzik Üniversitesi ile yaptığı ‘Mikrotonal Gitar için Repertuar Yaratma ve Sunma’ isimli proje DAAD tarafından desteklendi ve bu çerçevede mikrotonal gitar ve ensemble için 12 besteci eser yazdı.

2016 yılında dünyadaki ilk Mikrotonal Gitar Yarışması’nı düzenlemeye başladı. 2018 yılında Fernando Perez ile beraber yazdığı mikrotonal gitar metodu İspanya’da yayınlandı. ‘Microtonal’ adlı solo mikrotonal gitar albümü Ahenk Müzik tarafından yayınlandı. 2020 yılında Sinan Ayyıldız ile kurdukları Duo’nun ilk albümü “Amorphous” Ahenk müzik tarafından yayınlandı. İkili 2021 Ekim ayında Porto’da gerçekleşen Womex’te (World Music Expo) Türkiye’yi temsil eden grup olmuştur. 

Halen İTÜ Türk Musikisi Devlet Konservatuarı ve Müzik İleri Araştırmalar Merkezi’nde klasik ve mikrotonal gitar öğretmenliği yapmaktadır.

  • Ödemenizi Bankamatik veya kredi kartı ile İyzico sistemi ile yaparak kayıt işlemini tamamlayabilirsiniz.
  • Banka havale yöntemi ile yapılan ödemelerde; ilgili tutar hesaba geçtiği kontrol edildikten sonra, kayıt işleminiz tamamlanacak ve kayıt esnasında belirttiğiniz mail adresinize 2.onay bilgisi gönderilecektir.
  • Ödemesi yapılmayan biletler geçersizdir.

Biletler

  • TOLGAHAN ÇOĞULU

    Ödemenizi Bankamatik veya kredi kartı ile İyzico sistemi ile yaparak kayıt işlemini tamamlayabilirsiniz. Banka havale yöntemi ile yapılan ödemelerde; ilgili tutar hesaba geçtiği kontrol edildikten sonra, kayıt işleminiz tamamlanacak ve kayıt esnasında belirttiğiniz mail adresinize 2.onay bilgisi gönderilecektir. Ödemesi yapılmayan biletler geçersizdir.

    ₺260,00
    Satış bitti

Toplam

₺0,00

Bu Etkinliği Paylaş

bottom of page